Modelovací nástroje

 

SeptoContact

NÁSTROJ PRO REKONSTRUKCI BODU KONTAKTU

Velmi praktický nástroj se kterým zaručeně dosáhnete perfektního bodu kontaktu. Nástroje jsou světlo vodivé - umožňují polymerizaci. Jsou vhodné do autoklávu.

     


SeptoCompo Shape

SILIKONOVÉ KONCOVKY PRO MODELOVANÍ KOMPOZITU

Silikonové koncovky SeptoCompo Shape jsou skvělým pomocníkem pro pohodlné modelování přímých i nepřímých výplní. Snadná manipulace, kontrola adaptace nanášených vrstev a schopnost řídit “lepivost” jednotlivých kompozitů jsou nespornými výhody tohoto nástroje. Poskytují hladký povrch, který výrazně zkracuje dobu konečného dokončování a leštění.
SeptoCompo Shape je vhodný pro sterilizaci v autoklávu, stejně tak i koncovky.

     


SeptoCure

NÁSTROJ PRO SNÍŽENI RIZIKA VZNIKU OKRAJOVÉ NETĚSNOSTI VYPLNÍ V GINGIVÁLNÍ OBLASTI

SeptoCure je nástroj speciálně navržený pro zlepšení okrajové adaptace a zvýšení účinnosti polymerizace dentálních kompozitů v oblastech s obtížným přímým přístupem. Netěsnosti výplní II. třídy v oblasti kontaktních stěn s dásní budou podstatně nižší, pokud lékař použije nástroj, který ideálně vede světlo polymerační lampy a zlepší tak adaptaci kompozitu. Díky nástroji SeptoCure bude kompozit i adhezivní systém vhodně polymerován, což znamená nejen okrajovou integritu, ale také požadované mechanické vlastnosti. Nástroje jsou vhodné pro sterilizaci v autoklávu.

     

 

 

Rotační nástroje pro dokončení

 

SeptoDiscs

DOKONČOVACÍ A LEŠTÍCÍ DISKY PRO KOMPOZITA

Praktické, s dlouhou životností a snadným použitím.
Více flexibilnější, tenčí, vyšší hrubosti jsou vysoce abrazivní a hladké s vysokou účinností finálního opracován do vysokého lesku. Rychlá a snadná výměna disků na mandrelu. Vhodné zejména pro obtížně přístupné oblasti. 

 

     


SeptoWheels PX

IMPREGNOVANÉ PLSTĚNÉ DISKY

Vyrobeny z přírodní vlny impregnované abrazivní lešticí pastou. Aktivujete je pomocí několika kapek vody. Vysoce efektivní při konečném leštění, tj. dosažení přirozeně lesklého povrchu. Garance krásných, bílých a lesklých zubů po bělení. Impregnováno ultra-jemnou dehydratovanou lešticí pastou, aktivovanou pouze několika kapkami vody.

     


SeptoPolisher

SILIKONOVÉ GUMIČKY PRO KOMPOZITA, SKLOIONOMERY A AMALGÁMY

V závislosti na použité síle je možné získat konečný efekt opracování a leštění pouze jedním nástrojem - použití větší síly zesiluje účinnost opracování, pro dosažení požadované kvality leštění, použijte méně síly, dosáhnete tak hladkého, rovnoměrného a zářivého povrchu.
Gumičky mají dlouhou životnost, je možné jejich několikanásobné opakované použití, jsou vhodné pro sterilizaci v autoklávu.

     


SeptoDiamond Paste

DIAMANTOVÁ LEŠTÍCÍ PASTA

Určená pro konečné leštění a získání nejvyšší kvality estetiky přímých a nepřímých náhrad. Poskytuje bezkonkurenční lesk skloviny, keramiky, kompozitů, amalgámů a kovových povrchů. Doporučujeme používat s disky SeptoWheels PX. Vhodná také pro LABORATOŘE. Zbytky pasty snadno odstraníte - pasta je vodou rozpustná.

     

 

Matrice

 

SeptoMatrix Sectional

ANATOMICKY TVAROVANÉ MATRICE PRO VYPLNĚ II. TŘÍDY

Poskytují výborné podmínky pro přesnou reprodukci bodu kontaktu a pro získání přirozené anatomie zubů. Kroužky jsou vybaveny trojúhelníkovými silikonovými koncovkami pro dosažení perfektního separace. Zesílení kroužků zaručuje řízení síly při separaci – tvrdý kroužek (modrý) nebo měkký kroužek (růžový). Kroužky i silikonové koncovky lze sterilizovat.

     


SeptoMatrix Cervical

TRANSPARENTNÍ MATRICE PRO VÝPLNĚ V. TŘÍDY

Jsou vynikajícím nástrojem, který je nezbytný při předvídatelném modelování přímých kompozitních výplní. Poskytují vynikající pracovní pohodlí, zkracují pracovní dobu a zaručují perfektní adaptaci v oblasti gingiválních okrajů. Kompozita jsou polymerována přes průsvitnou matrici, tudíž dosáhnete ihned hladšího povrchu, který již není
třeba následně tak moc opracovávat a leštit. Matrice lze sterilizovat v autoklávu.

     


SeptoWedges

DŘEVĚNÉ ANATOMICKÉ KLÍNKY

Anatomicky tvarované pro lepší přizpůsobení interproximálních prostorů a pro separaci přilehlých zubů. K dispozici v 5 velikostech, barevné kódování pro snadné rozeznání.