Opracování a plnění kořenových kanálků od A do Z

Přednáška s praktickým kurzem je určena jak stomatologům, tak studentům. Přehledným způsobem shrne moderní endodontické materiály i postupy a porovná je se zaběhlými technikami opracování kořenového kanálku. Zaměří se nejen na výplňové materiály, ale také na opracování a čištění kanálků. V praktické části si každý z účastníků pod vedením přednášejícího vyzkouší strojové opracování kořenového kanálku s použití nejmodernějšího přístrojového vybavení a instrumentáriem.

 

Plnění kořenových kanálků od A do Z

Abstrakt:

Endodoncie prošla posledních několik let bouřlivým vývojem, kdy s příchodem mikroskopů, nových typů NiTi slitin a kalcium silikátových materiálů dosahuje relativně vysoké úspěšnosti. Mezi zmíněné kalciumsilikátové materiály patří MTA a hlavně nyní hojně využívané biokeramické sealery. Na tyto materiály v porovnání s klasickou vertikální kondenzací by se autor rád zaměřil. Ovšem než přijde na řadu plnění, je důležité kořenový systém dobře opracovat a také včas ukončit mechanickou preparaci, aby zub nebyl zbytečně oslaben, ale zároveň byl dostatečně vyčištěn a připraven na plnění. Mechanickému opracování se bude věnovat první část přednášky.

Cíl kurzu:

Projít mechanicko-chemické opracování kořenového systému se zaměřením na praktické tipy do praxe pro co největší úspěšnost ošetření. Příprava na plnění, indikace a podrobné probrání plnění vertikální kondenzací, biokeramikou a MTA. Účastníci kurzu si vyzkouší práci s přístrojem s novým bezdrátovým motorem elements Connect a apexlokátorem a nejmodernějšími kořenovými nástroji.

Co si vzít s sebou?

Pokud pracujete s lupovými brýlemi, nezapomeňte si je vzít s sebou.
 

Program

  9:30 - 10:00    prezence účastníků
10:00 - 11:15   První část přednášky - Opracování kořenového systému
11:15 - 11:45    přestávka
11:45 - 13:00   Druhá část přednášky - Plnění kořenového systému
13:00 - 14:00    přestávka - oběd
14:00 - 16:30   Praktická část
                             Pod vedením MDDr. Váši každý z účastníků provede kompletní endodontické ošetření -
                             opracuje a zaplní systém kořenových kanálků. Vyzkouší si pracovní postupy diskutované
                             v teoretické části. 
              16:30    Závěr kurzu

 

Přednášející

MDDr. Jakub Váša
Vystudoval 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy, obor zubní lékařství, promoval v roce 2015. Od roku 2020 pracuje v Dentálním centru Rosmarin, v Praze.

Nadále se věnuje vzdělávání. Absolvoval například kurzy: Sinus lift z pohledu implantologa, základy stomatochirurgie, implantologie, subgingivální ošetření parodontu a jeho plastická chirurgie, oseodenzifikace systémem Versah, periapikální chirurgie, klinický management ferrule, modelace laterálního úseku, stratifikace ve frontálním úseku, preparace ve fixní protetice, komplexní ošetření devitálního zubu, endodoncie, kofferdam. Věnuje se přednáškové činnosti.

 

Kdy a kde

Brno Hotel Vista, Hudcova 72
pátek 22. listopadu 2024
9:30 - 16:00 hod.


Ceny

Lékař:
2 599 Kč (VIP 2 210 Kč*)
nebo 104 € (VIP 88 €*)

Jste student nebo absolvent s maximálně roční praxí? Zúčastněte se kurzu za zvýhodněnou cenu s 25% slevou z běžné ceny kurzu.
Cena pro studenty a absolventy: 1 950 Kč (78 €)
* k přihlášce je nutné přiložit kopii indexu nebo diplomu.

Dovolujeme si upozornit, že ceny v EUR se mohou mírně lišit s ohledem na aktuální kurz CZK - EUR.

Cena zahrnuje:

Účast na přednášce, 5 kreditů v rámci systému vzdělávání, občerstvení

Neváhejte s přihlášením

Dovolujeme si Vás upozornit, že kurz je kapacitně omezen 12 osobami, abychom dokázali zajistit individuální přístup ke každému z účastníků. Neváhejte se přihlásit co nejdříve a zajistit si místo!

 

Údaje pro platbu

Úhradu účastnického poplatku proveďte převodem na číslo účtu: 1040230016/2700 - fakturu po přihlášení obdržíte mailem. V případě platby v € použijte účet: IBAN SK06 1111 0000 0010 6373 1008.
Daňový doklad obdržíte na Váš email.

Přihlásit se můžete pomocí přihlašovacího formuláře níže. 
Přihláška je potvrzená a zaevidovaná až po uhrazení účastnického poplatku na účet.
Kredity obdržíte na místě při prezenci před začátkem kurzu.

* Nárok na VIP slevu 15% zjistíte z Vašich faktur. Tato sleva, stejně jako sleva na studenta (25%) bude automaticky zohledněna ve faktuře, kterou obdržíte na Váš email po přihlášení. V případě nejasností můžete kontaktovat paní Editu Dočkalovou na emailu dockalova@hufa.cz.

Závazná přihláška

+ Přidat další osobu

Obchodní zástupce
Poznámka

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení komentáře společností HUFA a.s. Máte právo svůj souhlas kdykoliv odvolat, požadovat od správce přístup k osobním údajům, jejich opravu, výmaz, omezení zpracování. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů.