Podloženo výzkumem:
7 zajímavých otázek a odpovědí o bělení zubůVaši pacienti, kteří se zajímají o bělení zubů se na Vás obrací s mnoha otázkami. Existuje mnoho značek bělících přípravků, mnohá jsou účinná, ale jsou také bezpečná?

Přípravky pro bělení zubů Opalescence™ byly vyvinuty a podrobeny více studiím, než jakákoli jiná značka na světě. Díky výsledkům těchto studií můžete svým pacientům doporučit bezpečné a spolehlivé bělení.

Připravte sebe i tým své ordinace na správné odpovědi, abyste mohli svým pacientům poradit tím nejlepším možným způsobem, mluvíme o faktech přímo od odborníků z výzkumného oddělení společnosti Ultradent.

Připravili jsme pro Vás také přehledný letáček určený pacientům.
 


ZDE >> si ho můžete PROHLÉDNOUT a nebo VYTISKNOUT

 

Mohu si bělit zuby během spánku?

Pomocí individuálního nosiče zhotoveného pro Vás na míru si můžete bělit zuby i během spánku! Univerzitní studie prokázala, že bělící gel Opalescence™ 10 % zůstává během nočního bělení aktivní po dobu 8-10 hodin.

Mohu si vybělit zuby s rovnátky?

Ano! Zuby s rovnátky můžete bělit pomocí předplněných nosičů s bělícím gelem Opalescence Go™, které lze nasadit na zámečky s dráty. Protože bělení funguje tak, že peroxid proniká do zubu, šíří se po celém jeho povrchu a také uvnitř zubu v celém dentinu a sklovině, vybělí se i ta část zubu, kterou zakrývá zámeček.

Pomáhají při bělení UV nebo LED světla?

Studie opakovaně prokázaly, že UV nebo LED lampy nezlepšují účinnost bělení. Některé výzkumy dokonce ukazují, že použití světla k bělení může být pro rty a dásně škodlivé. Navíc jsou nechvalně známé tím, že se u nich vrací odstín.

Jak dlouho vydrží mé výsledky?

To závisí na řadě faktorů. Na to, jak dlouho zůstanou Vaše zuby bílé, může mít vliv cokoli od Vašich biologických predispozicí až po skladbu Vaší stravy. Bělení Opalescence však ve srovnání s konkurenčními bělícími produkty účinně pomáhá snižovat návrat původního odstínu v průměru několik let, bez nutnosti pravidelného přebělování. Také skvělá bělicí zubní pasta (například Opalescence™ Whitening Toothpaste) může prodloužit dobu mezi ošetřeními.

Je bělení nepříjemné? Neublíží mým zubům či dásním?

Zcela jistě neublíží! Opalescence PF je bělící gel, který naopak posiluje zubní sklovinu a přispívá ke zdraví zubu (JADA 2005). Lepkavé, viskózní složení bělícího gelu Opalescence se nevyplavuje z nosiče jako jiné bělící prostředky. Je velmi důležité, aby se gel v ústech příliš nevymýval. Pokud by ulpěl na dásních, mohl by způsobit podráždění nebo bolest. Abyste se vyhnuli nepříjemným pocitům, dodržujte pokyny, jak správně aplikovat předplněné zásobníky a gely v injekční stříkačce - neplýtvejte gelem a aplikujte do jednoho nosiče 1/3 - 1/2 stříkačky. Před bělením a během něj používejte zubní pastu Opalescence pro zmírnění citlivosti, která vám pomůže s případným nepohodlím zubů.

Je bělení zubů drahé?

Náklady na bělení zubů se mohou značně lišit v závislosti na tom, co používáte a kde si ho pořídíte. Volně prodejná bělítka jsou sice nejlevnější, ale nemusí být nejúčinnější, či poskytovat dlouhodobý účinek. Některá při dlouhodobém používání mohou zubům i dásním škodit. Také mohou zvyšovat riziko, že budete mít citlivé zuby. Jiná bělení zubů prováděná zubním lékařem mohou být dražší kvůli nákladným světlům nebo laserům používaným při bělení zubů, ale tyto doplňky obvykle nepřinášejí žádný další přínos. Bělení zubů Opalescence nabízí výhody bělení předepsaného zubním lékařem bez jakýchkoli nákladných vychytávek, což z něj činí nejvýhodnější variantu. O konkrétních nákladech se poraďte se svým zubním lékařem, abyste zjistili, jaká možnost bělení je pro vás nejlepší.

Chci začít, co mám nyní udělat?

Vaše zubní ordinace či dentální hygienistka vám poradí, jak začít se bělením. Hygienistka a zubní lékař jsou fantastickými zdroji informací pro stanovení režimu, časového harmonogramu, sledování odstínu, pochopení Vašich konkrétních potřeb a přání a (v případě potřeby) zmírnění citlivosti.

 

Zdroje:
1. Matis BA, Gaiao U, Blackman D, Schultz FA, Eckert G. In vivo degradation of bleaching gel used in whitening teeth. J Am Dent Assoc. 1999;130(2):227–35.
2. Jadad E, Montoya J, Arana G, Gordillo LAA, Palo RM, and Loguercio AD. Spectrophotometric evaluation of color alterations with a new dental bleaching product in patients wearing orthodontic appliances. Am J Oxford Dentofacial Ortho. 2011;140(1):e43-47.
3. Maran, Bm, A Burey, Tdp Matos, Ad Loguercio, and A Reis. “In-Office Dental Bleaching with Light vs. without Light: A Systematic Review and Meta-Analysis.” Journal of Dentistry 70 (2018): 1-13.
4. Bruzell EM, Johnsen B, Aalerud TN, Dahl JE, Christensen T. In vitro efficacy and risk for adverse effects of light-assisted tooth bleaching. Photochem Photo Bi Sci. 2009;8(3):377–385.
5. Grobler SR, Majeed A, Hayward R, et al. A Clinical Study of the Effectiveness of Two Different 10% Carbamide Peroxide Bleaching Products: A 6-Month Follow-up. Int J Dent. 2011;167525. doi: 10.1155/2011/167525.
6. Caughman WF, DMD, Frazier KB, Haywood, VB. Carbamide peroxide whitening of non- vital single discolored teeth: Case reports. Quintessence Int. 1999;30(3):155-61.