Cílem restorativní léčby cervikálních lézí je dosáhnout dokonalého utěsnění okraje, silné vazby a optimálního leštění kompozitního materiálu. Retrakce je vždy výzvou a mechanická retrakce se snadno stává pro gingivu traumatickou, pokud není provedena správně.

Použití speciální soupravy pro retrakce dásní LM Gengiva má mnoho výhod oproti tradičnímu kofferdamu a retrakčním vláknům. Používá se k tomu, aby se předešlo zbytečnému poranění dásně a dosáhlo se nejlepšího klinického výsledku. Touto metodou je dosaženo požadovaného konečného výsledku: měkká tkáň není poškozena a jsou splněny estetické požadavky.

Nástroj LM Gengiva je pojmenován podle italského slova pro „Gum“ nebo „Gingiva“. Jedná se o nástroj vyznačujícíse silnými, plastovými, vyměnitelnými špičkami. Tyto jsou upravitelné a jednorázové. LM-Gingival Retractors se používají s nástrojem LM-Gengiva. Modré plastové koncovky se těsně přizpůsobují gingiválnímu okraji různých zubů.

Gingivální retraktory

   •  retrahují dásně z operačního pole
   •  pevné plastové špičky umožňují silnou retrakci
   •  zároveň však plastové koncovky umožňují částečnou flexibilitu pro větší přizpůsobení pod tlakem
   •  špička funguje také jako "těsnění" (bariéra) mezi dásní a zubem
   •  chrání dásně a minimalizují riziko, že se dáseň uvolní
   •  rozhraní mezi zubem a gingivou je dokonale viditelné; skvěle kontrastují s měkkými tkáněmi
   •  snadno se dají přizpůsobit pomocí vrtáčku, aby přesně pasovali ke konvexnímu nebo konkávnímu tvaru kořene
   •  odolné vůči adhezivním materiálům
   •  plně kompatibilní s polymerací
   •  jednorázové

LM gengiva

nástroje pro retrakci dásní při restoraci V. třídy pomocí kompozitu


Retraktor dásní stáhne gingivu z místa preparace. Mírná pružnost plastové špičky umožňuje větší přizpůsobení pod tlakem. Špička funguje jako "těsnění" mezi dásní a zubem. Chrání dásně a minimalizuje možnost nechtěného uvolnění dásně. Je dokonale vidět rozhraní mezi tvrdými a měkkými tkáněmi

 

 

Po dokončení kompozitní výplně je retraktor vyměněn, aby chránil měkké tkáně před brousky a abrazivními gumičkami. Zároveň umožňuje nástrojům perfektně dosáhnout okrajů výplně.
 

 

 

 

 

 

 

Sada pro retrakci dásní LM-Gengiva obsahuje ruční nástroj LM-Gengiva, modré retraktory dásní (sortiment 90 ks - 30 ks od každé velikosti) a LM-MultiLever pro odstraňování plastových pracovních koncovek

Další informace a ceny k LM Gengiva najdete ZDE >>

 

 


Retrakce současně s použitím kofferdamu 

Okraje LM Gengiva lze snadno obrousit, aby lépe přiléhaly k zubu, který má být opraven

 

 


ZÁVĚR

Při práci v krčkové oblasti potřebujeme pracovat s různými druhy možných řešení. Důležitost (ne)poškození měkkých tkání a dokonalého utěsnění výplně je nanejvýš důležitá. Použití nástroje LM Gengiva je užitečné nejen pro konzervativní stomatologii, ale také pro protetické práce a jako perfektní nástroj pro použití společně s kofferdamem.

Článek byl publikován 10. 3. 2017 na webu Styleitaliano.org. Zdroj: https://www.styleitaliano.org/gengiva/

Další informace a ceny k LM Gengiva najdete ZDE >>