V čem je pryskyřice J-Temp jiná?

"J-temp je nesmírně univerzální. Dodává se ve stříkačce a lze jej aplikovat jako tekutý materiál. Je vytvrzován světlem, což urychluje závěrečné kroky ošetření, které vyžadují provizorní náhrady."

 

Při jakých zákrocích se nejlépe osvědčuje?

"Pokud pacient přichází s vyštípnutým zubem, který vyžaduje dočasnou korunku, je J-Temp skvělý k tomu, aby bylo možné obnovit správnou anatomii pro otisk pro zhotovení provizorní korunky.


Lze jej také použít k provizornímu uzavření přístupového otvoru do systému kořenových kanálků. Používá se jednoduše tak, že se materiál vstříkne přímo ke kořenovému kanálku, zpolymeruje a poté se snadno upraví okluze. Už nemusíte zápasit s dočasným materiálem, který je měkký a čekat na jeho ztuhnutí. Když se pacient vrátí pro konečnou náhradu, snadno se j-Temp odstraní a nezanechává zbytky jako Cavit, IRM aj.

Další využití užitečné zejména pro endodoncii je v případě, že dojde ke ztrátě struktury zubu, která ztížuje umístění kofferdamové spony na zub. I v tomto případě lze pomocí materiálu J-Temp rychle a jednoduše vybudovat plošku, která bude podpírat sponu a to bez nutnosti bondování.

J-Temp je také velmi snadné použít s libovolným matricovým systémem v kavitách pro budoucí onleje nebo inleje. Dosáhnete tak bez námahy ideálních bodů kontaktu. Výhodou je vytvrzování světlem, kreré umožňuje rychlé tuhnutí a okamžitou úpravu okluze násadcem.

    

Dalším skvělým využitím pro zubní implantáty je situace, kdy lékař pořizuje otisk pro můstek s podporou implantátů. Někdy může během otisku dojít ke zkreslení, které způsobí, že se kapny implantátů přitahují k sobě při tuhnutí otiskovacího materiálu.. J-Temp lze umístit jako dlahovací prostředek, který stabilizuje otiskovací kapny a pomáhá zabránit deformaci.

Pokud je nutné provést u nevitálního zubu vnitřní bělení, je J-Temp rychlým a snadným řešením, jak uzavřít bělící materiál v zubu."

 

Další užitečné výhody

Dočasná pryskyřice J-Temp tuhne bez vzniku bublin i ve vlhkém prostředí. Je samonivelační, což umožňuje rovnoměrné rozložení materiálu a zajišťuje vynikající utěsnění. Lze jej vytvrzovat světlem pro rychlé tuhnutí. A pro dokončení léčby jej snadno odstraníte narušením standardním vrtáčkem.
"Díky světle fialové barvě je snadno viditelný a odstranitelný [. . .] Když na to přijde, rychlost a snadnost použití pro mě dělají z J-Temp vynikající dočasný materiál."

Shrnuto a podtrženo: Pryskyřice J-Temp poskytuje jeden materiál pro více indikací, samonivelační viskozitu a rychlost vytvrzování světlem, stejně jako výhody předem namíchané pryskyřice a snadné aplikace prostřednictvím koncovky Ultradent Products Black Mini™.

 

 

Něco málo o pryskyřici J-Temp

Byla vyvinuta se záměrem vytvořit jeden produkt, který lze použít pro čtyři různé postupy/indikace:

  • Dočasné výplně
  • Dlahování více implantátů pro otisky, aby se zabránilo deformaci otiskovacího materiálu
  • K dostavbě chybějící zubní struktury pro kofferdamové spony
  • Skusové rampy a dočasné zvýšení okluze v ortodoncii.

V podstatě jeden výrobek pro různé postupy ušetří zubním lékařům a endodontistům čas, peníze i místo ve skříňce s materiály.

Detailní informace o samotném produktu a dostupná balení najdete ZDE >>