Bělení zubů

Zdravotnické bělení zubů s Opalescence™ Boost™

Průvodce krok za krokem

 

Bělicí gel Opalescence Boost 40%

Výkonné ordinační bělení - pomáhá řešit náročné zdravotní indikace. 
Opalescence Boost se 40% peroxidem vodíku je chemicky aktivovaný zdravotnický, ordinační bělicí gel. Poskytuje silné výsledky. Gel se aktivuje těsně před aplikací pomocí jedinečného uspořádání s dvojitou stříkačkou, což zajišťuje, že každá dávka gelu je čerstvá a účinná.

Opalescence Boost je alternativní konzervativní metoda pro ošetření tmavých, vnitřně zbarvených zubů (ve srovnání s korunkami, fazetami atd.), kdy je zbarvení způsobeno onemocněním, poraněním nebo léčbou, např. vrozené, systémové, metabolické farmakologické, traumatické nebo iatrogenní faktory, jako je dentální fluoróza, žloutenka, tetracyklin a minocyklinové zbarvení u dospělých, porfyrie, trauma a erythroblastosis fetalis (těžká anémie novorozence). Přípravek Opalescence Boost umožňuje zubnímu lékaři ošetřit změněné zabarvení velmi cíleným a efektivním způsobem.

  • Výkonný 40% gel s peroxidem vodíku pro lékařské bělení zubů v ordinaci.
  • Složení PF (dusičnan draselný a fluorid)
  • Chemicky aktivovaný: není potřeba světlo
  • Vysoký komfort pro pacienty, průměrně: dvě-tři 20minutové aplikace
  • Míchání z injekční stříkačky do stříkačky u křesla: maximální síla, vždy čerstvý a účinný gel
  • Výrazná červená barva: pomáhá při správném umístění, zajišťuje úplné pokrytí
  • Není nutné chlazení
  • Použití s Black Mini™ koncovkou

Postup krok za krokem

1. Dentální hygiena a profesionální čištění zubů

Zuby vyčistěte a vyleštěte přibližně dva týdny před provedením ordinačního bělení. Určete a zaznamenejte výchozí odstín (např. pomocí VITA vzorníku). V případě potřeby použijte pro základní dokumentaci fotografie. Před mícháním přiveďte ordinační bělicí přípravek Opalescence Boost na pokojovou teplotu. Tip: Pořiďte si fotografie "před"!

2. Pokyny pro míchání

1. Zkontrolujte, zda jsou stříkačky bezpečně spojené. Stiskněte malý průhledný píst (A) do prostřední malé průhledné stříkačky (B), aby došlo k protržení vnitřní membrány a spojení bělicího prostředku a aktivátoru. Stiskněte píst červené stříkačky do větší čiré stříkačky.
2. Vtlačte obsah průhledné stříkačky zpět do červené stříkačky. Důkladně a rychle promíchejte obsah nepřetržitým tlakem tam a zpět minimálně 50krát (25krát na každou stranu).
3. Vtlačte veškerý smíchaný gel do ČERVENÉ stříkačky a obě stříkačky oddělte.
4. Na červenou stříkačku nasaďte špičku Black Mini™. Před intraorální aplikací ověřte kvalitu průtoku kanylou na bavlněné gáze nebo míchací podložce. Pokud se setkáte s odporem, vyměňte špičku a znovu zkontrolujte průtok.

3. Izolace pomocí pryskyřičné bariéry OpalDam (doporučená izolace)

Umístěte blokátor skusu Ultradent Products IsoBlock a retraktory rtů a tváří (ideálně Umbrella). Odstraňte uzávěr Luer lock z pryskyřičné bariéry OpalDam a bezpečně připevněte hrot Black Mini. Před intraorální aplikací ověřte průtok. Zuby a dásně důkladně opláchněte a osušte. Podél okraje dásně vytlačte souvislé vlákno pryskyřičné bariéry OpalDam, které se překrývá přibližně 2-3 mm na sklovinu. Začněte a dokončete o jeden zub dál, než zamýšlíte aplikaci bělicího gelu. Pokračujte v budování bariéry apikálně, dokud nebude vysoká 4-6 mm a silná 1,5 - 2,0 mm. Pryskyřici aplikujte na veškerou na lingvální tkáň, aby se zcela utěsnily interdentální prostory a zakryla obnažená papila. Použijte ústní zrcátko, podívejte se nahoru na dlouhou osu zubů, zda se v ní nenachází mezery nebo drobné otvory odhalující podkladovou tkáň, a znovu naneste pryskyřici. Vytvrzujte polymerační lampou 20 sekund na jeden oblouk "skenovacím" pohybem. Pečlivě zkontrolujte vytvrzení pryskyřice. Alternativní izolace: pomocí kofferdamu.

4. Aplikace bělicího gelu Opalescence Boost

Na gáze nebo míchací podložce ověřte průtok všemi stříkačkami před intraorální aplikací. Používejte pouze doporučené aplikační špičky. Na čistý labiální povrch zubu naneste 0,5 - 1,0 mm silnou vrstvu gelu. Nechte gel na zubech působit 20 minut, pravidelně kontrolujte a znovu nanášejte na místa, která se ztenčila nebo je třeba je doplnit. Není nutná aktivace světlem. Gel ze zubů odsajte. Když není gel viditelný, lehce opláchněte a osušte proudem vzduchu. Po každé aplikaci vyhodnoťte změnu odstínu a sledujte, zda pacient nepociťuje citlivost a není patrné podráždění. Pokud se objeví přetrvávající citlivost zubů, ukončete proces bělení v tomto sezení. Vyhněte se kontaktu s měkkými tkáněmi nebo slinami. Pokud nebylo dosaženo požadovaných výsledků, opakujte kroky 2-5 až dvakrát navíc. Nepřekračujte 3 aplikace během jedné návštěvy. Pokud je žádoucí další bělení v ordinaci a není zaznamenána výrazná citlivost, znovu naplánujte termín pro další návštěvu.

5. Vyčištění

Odsajte gel ze zubů, poté důkladně opláchněte zuby pomocí proudu vody a chirurgické savky. Používáte-li kofferdam, odstraňte také spony, blánu a rám. Odstraňte těsnění kofferdamu pomocí špachtle, měkkého zubního kartáčku, zubní nitě, odsávání a pevného spreje vzduch/voda. Špičku sondy jemně zasuňte pod pryskyřičnou bariéru OpalDam a oddělte ji. Zkontrolujte a odstraňte případné interproximální zbytky.

Bezpečnostní opatření

1. Klinický lékař, asistent a pacient musí při míchání a aplikaci bělení Opalescence Boost v ordinaci nosit ochranné brýle s boční ochranou.
2. Trvalé adhezivní výplně nasazujte až přibližně 10-14 dní po ukončení bělení, aby se barva zubů ustálila.
3. Injekční stříkačky před mícháním zahřejte na pokojovou teplotu.
4. Těhotné nebo kojící ženy nebo pacienti se závažnými zdravotními problémy by se měli před bělením zubů poradit se svým ošetřujícím lékařem.
 

Další informace a možnost objednat najdete ZDE >>


Poznámka: Tento stručný průvodce slouží pouze jako přehled; nenahrazuje pokyny (návod k použití) dodávané s jednotlivými produkty. Před použitím výrobků si pečlivě přečtěte návod k použití, pokyny a varování dodávané s výrobky.