FenderMate®

Sekční matice pro kompozitní výplně II. třídy

FenderMate je předtvarovaná, jednodílná, sekční matrice s klínkem, která poskytuje rychlé, bezpečné a předvídatelné kompozitní výplně s přesným bodem kontaktu a těsnou krčkovou oblastí. FenderMate je navržen tak, aby jej bylo možné vložit bukálně nebo lingálně. Klínek má na straně směřující k sousednímu zubu malé křidélko, které během vkládání tlačí materici pevně na kavitu, čímž těsně uzavře krčkový okraj. Pro vytvoření bodu kontaktu má matrice předem konturovanou zarážku, která napodobuje přirozené tvary. FenderMate je k dispozici ve dvou velikostech klínku - střední (tmavá) a úzké (světlá) a dvou provedení pro levou (zelená) a pravou (modrá) stranu.

Provedení D-COAT - tmavá matná barva vícevrstvého diamantového povrchu přináší lepší přehled díky vynikajícímu kontrastu v kavitě a nepřilnavost kompozita k matrici.

4 důvody proč použít FenderMate

1. Předvídatelný bod kontaktu a anatomický tvar
2. Matrice + klínek = jeden kus
3. Skvěle padnou u krčku.
4. Určeno pro minimálně invazivní stomatologii

Jak na to?

OBJEDNAT FenderMate >>                            OBJEDNAT FenderMate D-Coat >>


FenderMate® Temp

Ochrana vedlejšího zubu a matice pro dočasné výplně

FenderMate Temp je řešení typu „vše v jednom“ pro bezpečnou a snadnou preparaci a zároveň dočasné výplně. Matrice je vyrobena z nerezového plátku na plastovém klínku, který lze snadno umístit do proximální oblasti před přípravou. Chrání sousední zub před poškozením během preparace a minimalizuje kontaminaci krví při poranění měkkých tkání. Po dokončení preparace lze FenderMate Temp snadno přihnout, aby kopíroval anatomii zubu a vytvořil tak matrici pro dočasnou výplň s přijatelným bodem kontaktu. Pokud se nepoužívá kofferdam, doporučujeme FenderMate Temp zajistit voskovanou nití.

4 důvody pro použití FenderMate® Temp

1. Určené pro dočasné výplně
2. Ohýbatelné
3. Snadné umístění
4. Jednodílné provedení

Jak na to?

Objednat FenderMate Temp >>


FenderMate® Prime

Rychlá a bezpečná záchovná stomatologie s ohledem na děti a mléčné zoubky

FenderMate Prime je jedinečná kombinace preparačního štítu a matrice pro výplně mléčných zubů třídy II. U dětských pacientů se vysoce cení rychlá a jednoduchá řešení a tím FenderMate Prime bezesporu je! Jedná se o interproximální plastový klínek se zabudovaným ocelovým plátkem. Špička ve tvaru člunu umožňuje stlačit dáseň bez poškození a snižuje riziko krvácení.
FenderMate Prime Green (zelený, dlouhý) lze tvarovat podle anatomického tvaru zubu. K dispozici je ve dvou velikostech, dlouhé a krátké.
FenderMate Prime Yellow (žlutý, krátký) má kratší a tužší ocelový plátek a je ideální pro velmi těsné mezizubní prostory.

4 důvody pro použití FenderMate® Prime

1. Určené pro mléčné zoubky
2. Snadné umístění
3. Jednodílné provedení
4. Ohýbatelné

Jak na to?

Objednat FenderMate Prime >>FenderWedge®

Chrání zub a gingivu během preparace

Poranění sousedních zubů je běžným problémem v každodenní zubní praxi. Výzkum ukazuje, že 70% sousedních zubů utrpí poškození během preparace kavity II. třídy. FenderWedge zabraňuje poškození sousedních zubů a dásní, které se obvykle vyskytují při těchto preparacích. FenderWedge je kombinací ocelového plíšku a plastového klínku. Umožňuje snadnou aplikaci matice. Aby se zabránilo vdechnutí nebo spolknutí, doporučujeme zajistit FenderWedge voskovanou dentální nití. K dispozici ve čtyřech velikostech - extra malý (fialový - 1 mm), malý (oražový - 1,4 mm), střední (zelený - 1,9 mm) a velký (žlutý - 2,3 mm).

 
4 důvody proč použít FenderWedge

1. Snadné zavádění
2. Chrání sousední zub
3. Před-separace sousedních zubů
4. Chrání gingivu

Jak na to?

Objednat FenderWedge >>


FenderWedge® Prep

Chrání zub a papily při preparaci korunek a fazet


FenderWedge Prep je plastový klínek s vestavěným ocelovým plátkem, speciálně navržený pro rozsáhlejší preparace, jako jsou korunky, fazety a inleje. FenderWedge Prep zlepšuje kvalitu preparace a šetří čas díky lepší přehlednosti pracovního pole a bezpečnosti. FenderWedge Prep má tenký hrot ve tvaru „člunu“, díky kterému doslova zapluje i do těsných proximálních prostor. Současně stlačuje gingivu bez poškození, čímž se zabrání krvácení a komplikacím při otiskování. Ocelový plíšek je perforovaný, což umožňuje předtvarování před vložením, aby se opřel o sousední zub. Pokud se nepoužívá kofferdam, doporučujeme FenderWedge Prep zajistit voskovanou nití.

 
4 důvody pro použití FenderWedge® Prep

1. Chraňte sousední zub
2. Předvídatelné preparace pro korunky a fazety
3. Klínek ve tvaru člunu
4. Optimální prostor a přehlednost pracovního pole

Jak na to?

Objednat FenderWedge Prep >>