Podpořeno výzkumem:
7 zajímavých otázek a odpovědí o bělení zubů

 

Máte zájem o bělení zubů a hlavou Vám běží otázky? Jak se v tom vyznat, tolik značek. Mnohá jsou účinná, ale jsou i bezpečná? V tomto článku nenajdete reklamní řečičky, ale studiemi podložená fakta.                              

Mohu si bělit zuby během spánku?

Pomocí individuálního nosiše zhotoveného pro Vás na míru si můžete bělit zuby i během spánku! Univerzitní studie prokázala, že bělící gel Opalescence™ 10 % zůstává během nočního bělení aktivní po dobu 8-10 hodin.

Mohu si vybělit zuby s rovnátky?

Ano! Zuby s rovnátky můžete bělit pomocí předplněných nosičů s bělícím gelem Opalescence Go™, které lze nasadit na zámečky s dráty. Protože bělení funguje tak, že peroxid proniká do zubu a šíří se po celém jeho povrchu, vybělí se i ta část zubu, kterou zakrývá zámeček. 

Pomáhají při bělení UV nebo LED světla?

Studie opakovaně prokázaly, že UV nebo LED lampy nezlepšují účinnost bělení. Některé výzkumy dokonce ukazují, že použití světla k bělení může být pro rty, dásně i zuby škodlivé. Navíc jsou nechvalně známé tím, že se u nich až příliš rychle vrací odstín. Proto je doporučováno velmi časté přebělování, v případě světýlek pro domácí použítí v řádu několika dnů.

Jak dlouho vydrží mé výsledky?

To závisí na řadě faktorů. Na to, jak dlouho zůstanou Vaše zuby bílé, může mít vliv cokoli od Vašich biologických predispozicí až po skladbu Vaší stravy. Bělení Opalescence však ve srovnání s konkurenčními bělicími produkty účinně pomáhá snižovat návrat původního odstínu. Také skvělá bělicí zubní pasta (například Opalescence™ Whitening Toothpaste) může prodloužit dobu mezi ošetřeními.

Je bělení nepříjemné? Neublíží mým zubům či dásním?

Lepkavé, viskózní složení bělícího gelu Opalescence se nevyplavuje z nosiče jako jiné bělící prostředky. Je velmi důležité, aby se gel v ústech příliš nevymýval. Pokud by ulpěl na dásních, mohl by způsobit podráždění nebo bolest. Abyste se vyhnuli nepříjemným pocitům, dodržujte pokyny, jak správně aplikovat předplněné zásobníky a gely v injekční stříkačce - neplýtvejte gelem a aplikujte jen takové množství, jaké je nutné. Před bělením a během něj používejte zubní pastu Opalescence pro zmírnění citlivosti, která vám pomůže s případným nepohodlím zubů.

Je bělení zubů drahé?

Náklady na bělení zubů se mohou značně lišit v závislosti na tom, co používáte a kde si ho pořídíte. Volně prodejná bělítka jsou sice nejlevnější, ale nemusí být nejúčinnější, či poskytovat dlouhodobý účinek. Některá při dlouhodobém používání mohou zubům i dásním škodit. Také mohou zvyšovat riziko, že budete mít citlivé zuby. Jiná bělení zubů prováděná zubním lékařem mohou být dražší kvůli nákladným světlům nebo laserům používaným při bělení zubů, ale tyto doplňky obvykle nepřinášejí žádný další přínos. Bělení zubů Opalescence nabízí výhody bělení předepsaného zubním lékařem bez jakýchkoli nákladných vychytávek, což z něj činí nejvýhodnější variantu. O konkrétních nákladech se poraďte se svým zubním lékařem, abyste zjistili, jaká možnost bělení je pro vás nejlepší.

Chci začít, co mám nyní udělat?

Vaše zubní ordinace či dentální hygienistka vám poradí, jak začít se bělením. Hygienistka a zubní lékař jsou fantastickými zdroji informací pro stanovení režimu, časového harmonogramu, sledování odstínu, pochopení Vašich konkrétních potřeb a přání a (v případě potřeby) zmírnění citlivosti.

Přípravky pro bělení zubů Opalescence™ byly vyvinuty a podrobeny
více studiím, než jakákoli jiná značka na světě.
Díky výsledkům těchto studií máte jistotu,
že je bělení zubů bezpečné a spolehlivé.