Záznam webinářů na žádané téma o problémech v endodoncii, které je potřeba řešit v běžné stomatologické praxi. Přednáška přináší klinické postupy k odstranění problémů a nabízí úspěšná řešení, která využijte ve své každodenní rutině. A to vše díky formě webináře z pohodlí Vašeho domova! 

Část I.

Během přednášky Dr. Witkowski probere různé druhy přístupu do kavit. Naučíte se, jak se vyhnout problémům a jak zajistit správný postup ve všech klinických scénářích. Poté bude diskutovat o instrumentaci dle dané situace. Dozvíte se, jak najít meziobukální, distobukální nebo třetí (střední) meziální kanálek. Na závěr představí výplachové protokoly. Podrobně vysvětlí, jak správně vyplachovat kanálky během léčby, abyste získali vždy dobrý výsledek. 

Bude diskutovat následující klinická témata:

  •   Jaké máme možnosti přístupů do kavit?
  •   Předcházení vzniku problémů během endodontického ošetření.
  •   Jak spolehlivě nalézt meziobukální, distobukální a třetí meziální kanálek?
  •   Instrumentace během různých klinických scénářů.
  •   Výplachový protokol - základ úspěchu.

Podívejte se na záznam I. části z třídílného seriálu

 

 


Část II.

V této části přednášky se budeme věnovat zejména opravám klinických chyb, ke kterým může v různých fázích endodontického ošetření dojít, například zalomený kořenový nástroj nebo jak přistupovat k perforacím. A co je důležitější, jak je nevytvářet! Budeme také diskutovat o dalších tématech reendodontického ošetření, která mohou ovlivnit každodenní praxi.  Dr. Witkowski se bude také věnovat tématu kořenových čepů - ať již kovových, tak s vlákny.

Budeme diskutovat o následujících klinických tématech:

  •   Řešení dalších klinických chyb (via falsa, perforace cavum pulpae)
  •   Techniky odstraňování zalomených kořenových nástrojů v kořenovém kanálku
  •   Uzavírání perforací
  •   Reendodoncie
  •   Kovové kořenové čepy a kořenové čepy vyztužené vlákny

Podívejte se na záznam II. části z třídílného seriálu

 


Část III.

Poslední část s podtitulem "Plánování dokonalého uzavření kořenového kanálku, které přinese dlouhodobé výsledky" nám navrhne různé možnosti obturace. Uvidíte, jak se naše smýšlení o endodoncii v průběhu času změnilo. Naučíme se techniky obturace, které jsou jednoduché, předvídatelné a samozřejmě použitelné v naší každodenní praxi. Poslední část přednášky bude také věnována biomechanice a designu náhrady.

Budeme diskutovat o následujících klinických tématech:

  •   Dokonalá obturace - jednoduchá a předvídatelná
  •   Různé možnosti obturace pro různé klinické případy
  •   Biomechanika a funkční design náhrady


Dr. Grzegorz Witkowski přednáší v angličtině. Webinář je kompletně tlumočen do češtiny zkušeným odborným překladatelem!
K překladu je využit konsekutivní způsob tlumočení, který se nám osvědčil, protože umožňuje vnímat přednášejího v angličtině pro posluchače, kteří rozumí anglicky a zároveň přináší možnost vyslechnout přednášku doplněnou o odborný překlad také posluchačům, kteří anglickému jazyku nerozumí. Ať již tedy angličky umíte nebo ne, neváhejte si jej pustit.

Přednášející:
 

 


Dr. Grzegorz Witkowski

Dr. Grzegorz Witkowski se narodil v roce 1979 v polském Białystoku. Studoval na lékařské univerzitě ve Varšavě a promoval v roce 2003. Je členem Evropské asociace endodoncie, Polské asociace endodoncie a Polské akademie estetické stomatologie, zakladatel Dental Masters Group.
Dr. Witkowski je uznávaným mezinárodním řečníkem a autorem mnoha článků týkajících se endodoncie, řešení CAD / CAM a použití mikroskopu v každodenní praxi. Od roku 2004 Grzegorz pracuje na soukromé klinice v polském Olsztynu se zaměřením na endodoncii, CAD / CAM a estetickou stomatologii. V soukromém životě je manželem, otcem a amatérským triatlonistou.