Dr. Sigal Jacobson

Systém šablon pro přímé kompozitní fazety Uveneer a Uveneer Extra byly vytvořeny australskou zubní lékařkou Dr. Sigal Jacobson. Věnuje se konzervační kosmetické stomatologii a klade důraz na rychlejší vytvoření kompozitních fazet s nižšími náklady, které vypadají lépe. Dr. Jacobson zjistila, že zhotovení tradičních kompozitních fazet z volné ruky vyžadovalo čas a nebylo možno dopředu odhadnout výsledek.  Viděla, že je nutné vymyslet lepší způsob, jak zhotovit estetické kompozitní fazety s dlouhou životností. Strávila roky spoluprací s inženýry na tvorbě inovativní vestibulární matrice pro frontální úsek čelistí, aby byl možno udělat systém šablon pro přímé kompozitní fazety Uveneer.

  1. Před ošetřením. Pacientovi se nelíbily mezery mezi zuby a dásně, které bylo vidět při úsměvu.
  2. Použili jsme laser na měkké tkáně The Gemini™ , abychom dostali hladký řez, minimální krvácení a rychlejší čas zhojení. 
  3. Zhojené dásně o 3 týdny později.
  4. Leptání kyselinou fosforečnout (Ultra-Etch™), následuje nanesení adhesiva, které vykazuje vysokou pevnost vazby (Peak™ Universal Bond).
  5. Dentinový odstín je nanesen přímo na zub, zatímco sklovinný odstín je vtlačen dovnitř Uveneer Extra SQ (F3). Po přitisknutí šablony na zub očistíme okraje a zpolymerujeme přes šablonu. Doporučujeme použít polymerační lampu VALO™.
  6. Odstraníme přebytky z obvodu zubů pomocí univerzálního leštícího systému Jiffy™. Abychom dosáhli trvalého leku, doleštíme pastou Ultradent™ Diamond Polish Mint. Všimněte si přirozeného tvaru zubu dosaženého se šablonou SQ (F3) a jak ladí odstín kompozitu s pacientovými vlastními zuby.


Tip!

Je-li požadováno maskování tmavšího odstínu zubu, doporučuje se nanést 2 vrstvy kompozitu. První vrstvu vytvořte kompozitem pastové konzistence-použijte světlejší a opáknější dentinový odstín. Tuto vrtstvu kompozita naneste přímo na zub.  Na druhou vrstvu (a pro zachycení jemných detailů šablony Uveneer Extra) naneste malé množství vysoce plněného flow-kompozitu do šablony. Přitištění vysoce plněného flow kompozitu na pastový kompozit vytvoří rozměr zubu a dovolí vyniknout jemným detailům po polymeraci. 


Přímé kompozitní fazety
jednoduchou a všestrannou metodou

Přinášíme Vám možnost shlédnou ze záznamu 3 webináře, které jsme pořádali společně se společností Ultradent a Dr. Rafaelem Beolchim. Naučíte se vytvářet jedinečné, minimálně invazivní a krásné přímé kompozitní fazety s předvídatelnými tvary a symetrií. Na základě tří klinických případů Vás Dr. Beolchi provede opravdu jednoduchou a všestrannou metodou, jak poskytnout jedinečný, přirozený úsměv. Budete těžit z inovativního, holistického přístupu a mnoha užitečných tipů a triků.

Klinický případ č. 1

   Vytváření přímých frontálních fazet volnou rukou:

  •   Základní manipulace s kompozitními materiály
  •   Na základě peg laterálního řezáku předvede Dr. Beolchi účinky výrazných
       barevných výběrů a jak je správně aplikovat, aby dosáhl skutečně estetického výsledku.


Záznam webináře č. 1


Klinický případ č. 2

   Zvládnutí symetrie:

  •   Přímé fazety na obou centrálních řezácích
  •   Podrobné léčebné kroky na dvou centrálních řezácích, z nichž jeden je preparovaný
       a druhý má v minulosti zhotovenou výplň třídy IV.
  •   Dr. Beolchi bude ilustrovat, jak zvládnout dokonalou a přitažlivou symetrii
                                            ve frontální oblasti úst.

Záznam webináře č. 2


Klinický případ č. 3

   Ovládání barev a tvarů:

  •   Jak se vypořádat s tmavým zabarvením dentinu.
  •   Tento případ je báječným výchozím bodem pro skvělý postup při maskování
       tmavšího podkladu pomocí opákní barvy kompozita (neprůhledná bílá).
 

Záznam webináře č. 3

 


Přednášející

Dr. Rafael S. Beolchi
Vystudoval stomatologii na University of Sao Paulo (hodnocena jako  12. nejlepší na světě) v roce 2000. Od roku 2001 provozuje soukromou praxi, převážně v oblasti estetické stomatologie a ústní rehabilitace. V roce 2009 získal magisterský titul z biomateriálů na Ústavu energetického a jaderného výzkumu na téže univerzitě.

Je učitelem kurzů estetiky s přímými kompozitními pryskyřicemi APCD - Sorocaba Center i externě po celém světě. Zaměřuje se na pokročilou manipulaci se stomatologickými materiály pomocí zjednodušujících postupů.

Je autorem několika článků na témata přímých estetických výplní a fotopolymerace, kde si dodnes udržuje svoji vědeckou činnost. V současné době je po několika letech na UNESP zpět na University of Sao Paulo jako docent. Spolupracuje také na studiích s několika dalšími institucemi po celém světě. Věnuje se přednáškové činnosti a vedení seminářů zaměřených na toto téma v Brazílii, Severní, Střední a Jižní Americe, Evropě, Africe a Asii, celkem ve více než 40 zemích.