Jedna z mých pacientek si v naší ordinaci domluvila schůzku s přáním získat bělejší zuby. Nebyla spokojená s barvou svých zubů a zejména s tím, že krčky zubů byly výrazně tmavší. Viditelnou příčinou změny barvy povrchu zubů byla pravidelná konzumace kávy. Pacientka nemá žádné výplně, alergie ani jiná zdravotní omezení.

Před bělením jsem ji upozornila na nutnost profesionálního čištění zubů k odstranění vnějších zabarvení a pigmentací. Dále jsem pacientku informovala o možném riziku citlivosti během bělícího ošetření. V mnoha případech jsou protokoly bělení zubů ideálním způsobem, jak dosáhnout zářivějších a bělejších zubů. Stávající výplně nebo náhrady však nelze bělit, např. korunky a můstky.

Nejprve jsme určili barvu zubů pacientky, která se ukázala být A3 (odstín VITA).

Vzhledem k daným okolnostem a skutečnosti, že pacientka hledala pro začátek cenově výhodné ošetření, doporučila jsem bělící gely Opalescence™ PF 10% a Opalescence Go™ od společnosti Ultradent Products. Vzhledem ke snadnému použití a nekomplikované manipulaci se pacientka rozhodla pro bělení Opalescence Go.Před bělením zubů

Předplněné nosiče Opalescence Go vyžadují pouze krátkou dobu nošení 60-90 minut. Proto je lze používat flexibilně - i spontánně a mezi jinými činnostmi.

Po profesionálním vyčištění zubů air-flow technikou jsme do úst pacienta vložili první nosič Opalescence Go (horní a dolní čelist). Tento krok byl proveden v naší ordinaci. 


Horní nosič

Kromě podrobného návodu obdržela pacientka všechny potřebné informace týkající se individuálního používání bělení Opalescence Go v domácím prostředí. Důležité je například používat nosiče označené písmenem "U" (upper) pro horní čelist a nosiče označené písmenem "L" (lower) pro dolní čelist. Po vložení do úst by se měly nosiče na dvě sekundy nasát.

Po úvodním ošetření a instruktáži jsem pacientce předala čtyři předplněné a k použití připravené nosiče
Opalescence Go, aby mohla v bělení pokračovat doma.

Během prvních dvou dnů používala pacientka denně jeden pár bělení (horní a dolní nosič). Protože se objevila mírná citlivost, bělící kúru po každém použití na jeden den přerušila. Tímto způsobem citlivost na chladové podněty opět zmizela. Kromě toho si čistila zuby bělicí zubní pastou Opalescence™, která jí byla velmi příjemná.

Po použití všech nosičů pacientka opět navštívila naši ordinaci na kontrolu. S výsledky byla velmi spokojená. Tmavé krčky zubů byly zesvětleny a výsledek vykazoval celkový odstín A2 VITA.

    
Po ošetření zubů bělením Opalescence Go.

Zkušenosti pacientů:

"Nosiče Opalescence Go se pohodlně nosí.
"Citlivost se objevovala sporadicky, během velmi krátké doby však opět zmizela."
"Použití nosičů Opalescence Go je snadné a nekomplikované, v pohodě si je dám těsně před akcí nebo během jízdy autem na schůzku."

 

O autorce


Dr. Elisa Jurianz

Berlín, Německo


2009 - 2011 Působila jako zubní asistentka
2011 - 2016 Studium zubního lékařství na Martin-Luther-Universität, Halle (Saale).
2019 Doktorka parodontologie, Halle (Saale)
2016-2020 asistentka a zaměstnaná zubní lékařka
od roku 2021: Soukromá praxe v Berlíně-Schmargendorfu

Další školení

2018/19 Vzdělávací program CMD
od roku 2017 několik doškolení v konzervativní, parodontologické a protetické stomatologii