Jako zubního lékaře, který čte název tohoto článku - atraumatická extrakce jakéhokoliv zubu - vás může napadnout jedna nebo více z následujících myšlenek:

   •  Nemám problém se způsobem, jakým nyní provádím extrakce zubů.
   •  Při extrakcích obecně bych si přál/a se cítit jistější.
   •  Přál/a bych si, aby byly mé extrakce předvídatelnější.
   •  Všechny anebo obtížné extrakce obvykle odešlu jinam.
   •  Přál/a bych si zvýšit celkovou ziskovost tím, že nebudu posílat pacienty na extrakce jinam a nebudu je ztrácet.

Bez ohledu na to, co si jako zubní lékař možná myslíte, může být extrakce jakékoliv zubu (kromě retinovaných třetích molárů) v jakémkoli stavu snadná, předvídatelná a velmi efektivní.
Jakýkoliv praktický zubní lékař může obecně každý zub, v jakémkoliv stavu extrahovat ve velmi krátkém čase pouhým pohybem zápěstí.

Objednávky a ceny najdete ZDE >>

 

PHYSICS FORCEPS - atraumatické extrakční kleště

Kleště Physics Forceps mají revoluční design čelistí a branží, který umožňuje na základě prvotřídního pákového efektu účinné atraumatické extrakce pouhým pohybem zápěstí. Technika práce s kleštěmi Physics Forceps eliminuje nutnost pevného uchopení, kroucení, kývání a tahání rukou.

Kleště Physics Forceps fungují jako páka, kdy působí pouze jedna síla z kleští na linguální straně zubu nebo kořene.
Zub je uchopen jednou branží v oblasti gingiválního sulku na orální straně. Druhá branže je umístěna na bukální straně alveolu v oblasti mukogingivální hranice, působí jako opora pákového efektu a poskytuje stabilitu při pohybu zápěstím.

Některé z mnoha výhod používání této techniky a kleští Physics Forceps zahrnují:
   •  předvídatelné a efektivní extrakce obykle za méně než 4 minuty,
   •  zachování bukální kosti a kortikální destičky,
   •  zabránění vzniku mukoperiostálních laloků a odstranění kosti z přístupu ke kořenům,
   •  téměř úplná eliminace fraktur hrotu kořene,
   •  pomoc při efektivních extrakcích v případech rekonstrukce celého oblouku,
   •  podporu pro okamžité zavádění implantátu.


Vaše názory

"Som veľmi rada, že som si objednala z Vašej firmy kliešte Physics Forceps, váhala som predovšetkým kvôli ich cene, nie sú predsa len najlacnejšie oproti bežným typom klieští, avšak teraz, ako som ich už vyskúšala, a teda nie na kývavých parodontálnych zuboch , môžem na 100  % povedať, že sú úžasné!
Veľmi ľahko sa s nimi pracuje, sú ergonomické, čo sa týka ich úchopu do ruky, extrakcia ide akoby sama , bez vyvinutia väčšej sily , navyše trvá krátko a predovšetkým je na nich skvelé, ako šetria vestibulárne lamely kostí.
Takže momentálne pracujem aj s pákami samozrejme, ale GRO extrakcie za mňa urobia tieto výborné kliešte. Preto ich môžem každému kolegovi len odporučiť.   Ďakujem, že som si ich mohla u Vás zakúpiť."


MDDr. Jana Žišková, Stomacentrum s.r.o.

„Kleště Physics Forceps opravdu umožňují na základě pákového efektu atraumatické extrakce pouhým pohybem zápěstí. Naprosto není nutný klasický pohyb kývání, kroucení spojený s taháním zubu. Extrakce se stává pro lékaře i pacienta mnohem méně náročná. Chvíli máte oba - pacient i lékař - pocit, že se nic neděje, že extrakce nijak nepokračuje. Opak je pravdou-zub se uvolňuje z alveolu pouhým pohybem zápěstí. Dokonce i extrakce masivních molárů se stává jednoduchou a velmi rychlou. Je téměř úplně eliminována možnost fraktury kořene a extrakce je svou technikou maximálně šetrná vůči kosti. Vyzkoušejte i vy a budete spokojeni stejně jako vaši pacienti.“

MUDr. Ludmila Ošťádalová, Náměšť na Hané

"Ráda zkouším nové materiály a přístroje a i proto jsem si asi před třemi lety pořídila celou sadu kleští Physics Forceps. Nejsem sice stomatochirurg, ale v našem regionu je velká spousta pacientů, kteří žádají extrakce. Nyní, po třech letech, si mohu říci, že to byla opravdu dobrá investice. Výhodu kleští vidím především v tom, že k extrakci stačí pouze mírný pohyb zápěstím a není třeba používat tahání, kroucení a kývání rukou, takže si své ruce opravdu šetřím. Další výhodou je i to, že se zub i radix uvolní z lůžka poměrně rychle. Důkazem toho, že extrakce jsou pro pacienta mnohem “příjemnější“ bývá velmi častá otázka: A to už je hotovo?"

MUDr. Helena Marešová, Orlová


MODERNÍ POSTUPY, ATRAMUMATICKÉ EXTRAKCE
 

Přečtěte si článek, který odpoví na další Vaše otázky
o principu a funkčnosti systému kleští Physics Forceps.
Článek byl publikován v časopisu StomaTeam č. 6/2020.

ČTĚTE ZDE >>

 

Objednávky a ceny najdete ZDE >>